kuchnia włoska w Krakowie

Dobra włoska restauracja – klasyczne menu

Włoskie restauracje to w większości polskich miast najpopularniejszy typ gastronomii. Cenimy włoskie jedzenie gdyż jest pyszne, treściwe i nie jest kosztowne. Bez wątpienia najczęściej wybieramy takie przysmaki jak pizza imakarony. Bardziej zaznajomieni z kuchnią włoską goście kosztują mniej znane potrawy takie jak tortellini, gnocchi czy desery włoskie.
Rozglądając się za smaczną włoską restauracją trzeba zwrócić uwagę na kilka elementów: czy miejsce stosuje włoskie produkty, czy w menu znajdują się również mniej znane potrawy, czy lista win, oferuje typowo włoskie trunki. Włoskie potrawy to bogata różnorodność i dania z różnych części kraju. Prawdziwie włoska restauracja stworzy prawdziwie włoski smak.

Włoska kuchnia jest nieskomplikowana, ale to wcale nie oznacza, że że nie jest dobra Z czystym sumieniem można uznać, że jest to niezwykle smaczna kuchnia europejska .

Dobre wino z Włoch

Jakakolwiek restauracja włoska, która aspiruje do tytułu bycia ekskluzywnym miejscem na kulinarnej mapie regionu, nie powinna zaniedbywać trunków. Posiłek w charakterze włoskim koniecznie musi zawierać też trunek. Odrobina czerwonego wina to dla Włocha cos zupełnie naturalnego. Fajna restauracja włoska w Krakowie Najbardziej popularne wina włoskie to trebbiano d’abruzzo z Abruzji, kalabryjskie bivongi i pantelleria z Sycylii. Włoska restauracja – o ile naprawdę ma być rozpoznawana jako typowa włoska trattoria, musi posiadać bogatą kartę win.

Klasyczna włoska restauracja

Chcąc poznać indywidualność kuchni włoskiej bez cienia wątpliwości trzeba odwiedzić restaurację, która potrafi podać nie jedynie placek pizzowy i makarony.
Zobacz film