Kondycja w Krakowie przez wyborami

Najważniejszym spośród globalnych wyzwań w lwiej części miast w naszym kraju jest komunikacja. Polskie województwa są nie zaadaptowane do tak ogromnego natężenia ruchu, jaki został zapoczątkowany przez zwiększenie się ilości pojazdów na naszych szosach. Z tego powodu główną z najważniejszych inwestycji które musi rozpocząć niemalże każde województwo jest zainwestowanie środków w transport i komunikację. Jezdnie i komunikacja miejska to najważniejszy obszar, który da przestrzeń na to by poprawić wygodę mieszkańców a także usprawni całość infrastruktury miasta.

Wśród okolicznych miast, inwestycje komunikacyjne jakie realizuje Kraków mocno się wybijają. Mieszkańcy w plebiscycie wypowiedzieli się za metrem, jednak zanim metro powstanie, w rozwój komunikacji miejskiej oraz nawierzchnie drogowe potrzeba włożyć dużo pieniędzy . Z ważniejszych inwestycji trzeba podkreślić:
w pełni napędzaną elektrycznie linię autobusów – pierwszą w Polsce,
nowoczesne linie tramwajowe na Ruczaju,
całkowicie przebudowany dworzec kolejowy wraz z centrum handlowym.
Oprócz tego, w planach miasto ma budowę przynajmniej kilka nowych dróg dojazdowych pomiędzy już istniejącymi drogami i naprawy istniejących połączeń autobusowych i dróg dojazdowych.
Mieszkańcy remontów nie znoszą – problemy w poruszaniu się i dojazdach do biur dają się im we znaki w codziennym życiu. Warto zaś pamiętać, że bez napraw infrastruktura nie może być lepsza i aby było wygodniej, wymagać trzeba wytrwałości.Kraków arena
Przekazywanie środków w komunikacje to nie jedynie nowe linie komunikacji, ale również doskonalszej jakości powierzchnia jezdni, która będzie mocniejsza i wytrzymała. ( kolejnym z przykładów jest ścieralna nawierzchnia drogi na skrzyżowaniu Zakopiańska – Brożka i na zachodniej jezdni Wadowickiej). Oczywiście, miasto potrzebuje dodatkowo wielu zmian i nowych pomysłów, by poruszało się po nim wygodnie. Nie tylko autem, ale też autobusami. Ale widać jasno, że całość jest na świetnej trasie do tego, by mieszkańcom żyło się tu zdecydowanie miło i przyjemnie.